Ginekolog dziecięcy Warszawa. Czy bać się pierwszej wizyty osoby małoletniej u lekarza ginekologa?

23 janvier 2019 0 Par benjamin

Ginekolog dziecięcy Warszawa. Czy bać się pierwszej wizyty osoby małoletniej u lekarza ginekologa?

Badanie ginekologiczne jest najbardziej intymną procedurą medyczną, wywołującą u wielu kobiet, głównie dziewcząt, wstyd i zażenowanie. Osoby małoletnie (przed 18. rokiem życia) przed wizytą u ginekologa powinny być przygotowane przez matkę, co pozwoliłoby oswoić się z tematem, zmniejszyć ich niepokój i poprawić samopoczucie. Pierwszą rutynową wizytę w Poradni Ginekologicznej dla Dziewcząt należy odbyć pomiędzy 12 a 15. rokiem życia, tj. po pierwszej miesiączce. Lekarz ginekolog ocenia przebieg cyklu miesiączkowego oraz wdraża profilaktyczne szczepienia przeciwko wirusowi HPV. Ponadto edukuje małoletnią pacjentkę o fizjologicznej budowie żeńskiego układu rozrodczego, seksualności oraz stosowaniu antykoncepcji odpowiednich do wieku dziewczynki.

Scanning a female back with a ultrasound machine focus on the prob

 Wskazania do wizyty ginekologicznej. Wskazaniem do wizyty w Poradni Ginekologicznej Dziecięcej są: krwawienia z dróg rodnych młodych pacjentek, dolegliwości bólowe brzucha i podbrzusza, urazy narządów płciowych, objawy wad rozwojowych narządów płciowych, zaburzenia pokwitania, problemy z miesiączkowaniem, zakażenia narządów płciowych oraz podejrzenie o wykorzystanie seksualne i badania profilaktyczne. Badanie ginekologiczne w przypadku osób małoletnich powinien przeprowadzić doświadczony lekarz ginekolog dziecięcy. Nagłe urazy narządów płciowych może skonsultować doświadczony lekarz położnik-ginekolog lub lekarz z inną specjalnością, zachowując należytą staranność w zakresie badania, jak i dokumentacji medycznej. Zalecane jest, by badanie ginekologiczne u małoletniej dziewczynki przeprowadzone zostało przez kobietę-ginekologa dziecięcego lub mężczyznę-ginekologa dziecięcego, ale w towarzystwie położnej.

Ginekolog dziecięcy Warszawa. Jak przygotować się do pierwszej wizyty ginekologicznej? Pierwsza wizyta u ginekologa odbija piętno na przyszłe, z tym specjalistą. Powinna upłynąć w sprzyjającej atmosferze. Ważne by lekarz ginekolog był osobą kompetentną, umiejącą łatwo nawiązać kontakt z pacjentką. W poszukiwaniu specjalisty, pomocny będzie wywiad wśród znajomych czy z Internetu. Należy pamiętać, że ginekolog nie interesuje się wyglądem pacjentki, lecz jej stanem zdrowia. Nie potrzebna jest, więc depilacja bikini czy wykonanie zabiegów estetycznych. Niewskazane nawet jest zastosowanie przed wizytą jakichkolwiek środków do higieny intymnej, gdyż zniekształcają one obraz np. podczas infekcji. Przed wizytą wystarczy podmyć się czystą wodą, jedynie z dodatkiem delikatnego mydła. Nie należy 2-3 dni przed konsultacją ginekologiczną stosować leków dopochwowych ani wykonywać irygacji.

Ginekolog dziecięcy. Warszawa. Wśród wielu ginekologów dziecięcych w Warszawie poleca się lekarza Macieja Gawlaka i lekarza ginekologa, onkologa Adama Paplickiego z Centrum Medycznego Unicare Sp. z o.o ul. Hlonda 2 lok. U8. Ponadto lekarz ginekolog Dennis Aduku z Centrum Medycznego Unicare Wola na al. Jana Pawła II 61 lok. 213 oraz dr n. med. Nikola Niewęgłowska ginekolog z SonoFem Centrum Medycznego ul. Ateńska 10, Warszawa zbierają same pozytywne opinie na swój temat.