0 3 min 4 miesiące

Sama grafika w grze to nie wszystko, należy pamiętać, że w takim projekcie występują również różnego rodzaju animacje, które przygotowywane są przez specjalistę od efektów specjalnych. Może nie są to co prawda takie efekty, jakie często widujemy w kinach, to mimo wszystko największe produkcje, starają się uzyskać w miarę przybliżony efekt, aby faktycznie cały czas utrzymywać uwagę gracza. Warto zwrócić uwagę, że mimo wszystko filmy są liniowe, a w przypadku gier, mamy coraz częściej do czynienia z otwartym światem, gdzie faktycznie istnieje wiele różnych dróg wyboru.

Jak sprawić, aby gracz na chwilę zapomniał, że to tylko gra

Oczywiście, aby spotęgować klimat, wylewający się z ekranu trzeba zrobić to w odpowiedni sposób. Na pewno jakiś nagły atak czy też jakaś inna niespodziewana sytuacja, to zawsze prawdziwe wyzwanie, nawet dla takiego specjalisty. Przygotowanie różnych animacji tego samego obiektu, wymaga naprawdę dużej pracy. Przy tego typu produkcjach trzeba bardzo często poświęcić wiele pracy, aby uzyskać efekt finalny. Oczywiście należy mieć świadomość, że wielu specjalistów musi często pracować po godzinach, aby po prostu zdążyć na premierę określonej gry. Tak więc w tym wypadku GoWork jak najbardziej są w stanie zaprezentować nam ludzi, którzy są w stanie podołać takiemu zadaniu. W przypadku gier wysokobudżetowych taka jakość animacji nie może pozostawić nic do życzenia.

Modele postaci powstają na podstawie różnych modeli grafiki

Mówimy więc tutaj o modelach, składających się z wielu różnych części składowych, gdzie każdy element reaguje inaczej. Jest to z pewnością prawdziwe wyzwanie dla osoby, tworzącej animację dla obiektów czy też ludzi. Warto zwrócić uwagę, że nie zawsze skupiamy się tylko i wyłącznie na projektowaniu animacji 3D. W bardziej klasycznych projektach ekspert musi umieć wykorzystać technologię animacji 2D lub 2,5D co jest w pewnym sensie taką hybrydą. Na pewno jeśli znamy się na tego typu pracy, to sobie poradzimy w każdej sytuacji to sprawdzona metoda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *